Waar zijn de slopers? Tweet
Auto Recycling Nederland, ARN, maakt zich zorgen. Jaarlijks 'verdwijnt' een onbekend aantal autowrakken. Normaal gesproken wordt een auto bij een ARN-erkend bedrijf ontmanteld of in de eigen fabriek geheel gesloopt. Een deel van het lek is verklaarbaar. Er zijn heel wat hobbyisten die een sloopauto gebruiken als donor voor een tweede auto. Deze manier van slopen is toegestaan met een maximum van vijf auto's per jaar. Helaas is hiermee nog maar een klein deel van het 'verlies' getraceerd.
Van veel auto's die definitief van de Nederlandse weg verdwijnen, wordt gemeld dat ze voor export verkocht zijn. Krijgt de RDW dit door, dan wordt de auto uit het bestand verwijderd, zonder te controleren of het voertuig inderdaad de grens is overgestoken.
Exacte getallen kan ARN niet noemen, maar het probleem is kennelijk groot genoeg om de alarmklok te luiden. Verdwenen autowrakken komen al gauw in het illegale circuit. Ze worden gebruikt voor het omkatten van gestolen auto's of niet volgens de richtlijnen (lees: milieuonvriendelijk) gedemonteerd. ARN wil nauwer samenwerken met diverse instanties, zoals de Belastingsdienst, Stichting Aanpak Voertuigcriminaliteit, het Landelijk Informatiecentrum Voertuigcriminaliteit en de RDW. Samen gaan ze proberen de stroom sloopauto's in kaart te brengen, om zo illegale sloop te voorkomen. In 2010 werden volgens officiele cijfers 270.000 Nederlandse auto's gesloopt. Soms worden 'verloren' wrakken gebruikt om auto's om te katten.
Bron: Autoweek
